Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení letní přípravy U17

Hodnocení letní přípravy U17

 

Krátký souhrn přípravy:

Letní přípravu jsme začali v pondělí 16.7. a to tréninky od pondělí do pátku. Tréninky jsme proložili celkem 2x kondičním tréninkem s Láďou Brůžkem. Tréninky jsem absolvovali ve vysokém tempu a z 90% s míčem. Dle mého hlediska je většina hráčů fyzicky připravena na soutěž ČLD U17. Od celého začátku s týmem jsme navázali na předchozí práci trenérů Machače a opočenského. Hlavním cílem bylo detailní pojetí hry ze zaměřením na kompaktní obranný blok, přechodovou fázi z obrany do útoku a také naopak, presing soupeře v jeho obranné zóně, represing soupeře, mezihra a následně finální fáze. V závěru přípravy (3. týden) jsme jeli na soustředění do Borovan a celou přípravu završili generálkou na blížící se soutěžní ročník.

 

Přípravná utkání:

Během necelého čtyřtýdenního přípravného období jsme odehráli celkem 5 přípravných utkání, hlavním cílem těchto utkání bylo: nabrání fyzické kondice formou hry, maximální vytížení všech hráčů, poznání charakterních vlastností týmu, poznání fotbalové vyzrálosti týmu, detailní zaměření na herní projev týmu a následné ,,pitvání´´ detailů (viz. Krátký souhrn přípravy), konfrontace se silnějšími a zdatnějšími mužstvy oproti soupeřům z loňské soutěže (ČDD), zvyk na rychlejší tempo utkání. Při všech utkáních do hry zasáhli všichni hráči mimo omluvených či nemocných.

 

Moto U17 7:0 FK Aritma Praha

Utkání proti Aritmě bylo naše první a byla znát na hráčích nervozita (nová sezóny, nový trenér, tréninková pauza…). Z celého utkání byla znatelná nekonkurence schopnost našeho soupeře. I přes vysoké vítězství náš výkon nebyl optimální a dle představ. Mnoho faulů, neproměněných šancí a stejných chyb v rozehře, které nebyl soupeř schopný potrestat.

 

Moto U17 0:5 Bohemians Praha 1905

K druhému utkání jsme nastoupili proti velice kvalitnímu mužstvu Bohemians, které mně konkrétně je velice známe z minulého trenérského působení. Prvních 15 minut jsme působili velice nervózně a byl z nás znát velký respekt ze soupeře. Soupeř bránil v hlubokém kompaktním bloku a hrozil hlavně protiútoky. 4 góly také padli ze 4 rychlých protiútoků ve kterých jsou klokani jedním z nejlepších mužstev v ČR. Pátý gól padl z penalty, která byla také po rychlém protiútoku. Velice pozitivní na utkání shledávám  dominanci v držení míče, odvážnou útočnou hru, dobré řešení situací 1vs1, vysoký počet akcí zakončených střelou. Negativním ovšem byla naše finální produktivita. Posledních 15 minut na nás již dolehla únava spojená s náročnou náplní tréninků.

 

Moto U17 0:8 Dynamo České Budějovice

Toto utkání byla první na soustředění v Borovanech. Nastoupili jsme proti velice kvalitnímu soupeři hrající dorosteneckou extraligu. V sestavě Dynama se objevili i 2 hráči patřící na soupisku reprezentace U17 a 2 hráči širšího kádru reprezentace U17. Biď výsledek vypadá děsivě tak jsme do utkání nastoupili velice odvážně a v několika situacích jsme byli silným soupeřem. Snažili jsme se do prvního góly být dominantní v držení míče a zároveň o tvorbu šancí, ovšem opět jsme nevyužili vytvořené šance a začali i přicházet nevynucené chyby způsobené únavou a ty soupeř velice tvrdě trestal a projevil svou obrovskou kvalitu.

 

Moto U17 1:6 Dynamo České Budějovice U16

Toto utkání následovalo 15 minut po utkání s Dynamem U17. Jedná se o soupeře z naší skupiny ČLD. Opět jsme utkání i přes značnou únavu přistoupili aktivně a snažili se být hlavně dominantní v držení míče, hře 1vs1 a tvorbě šancí. Což se nám dařilo téměř po celé utkání dokud nám úplně nedošli síly. Soupeř byl též velice kvalitní a hlavně více odpočatý což se projevilo i na celkovém výsledků utkání hlavně v efektivním zakončení což nás trápí po celou přípravu. Když utkání převedeme do soutěže, tak soupeř je pro nás hratelným protivníkem a věřím, že v sezóně dopadneme o  poznání lépe.

 

Moto U17 3:7 Malše Roudné U19

Toto utkání bylo pro nás posledním na soustředění. Nastoupili jsme proti o 2 roky staršímu soupeři hrající ČDD U19. Soupeř oproti domluvě před utkáním přijel posílen o 8 hráčů z Dynama České Budějovice U19 včetně dvou reprezentantů ČR. Na našich hráčích bylo vidět vyčerpání z celé přípravy již od úvodních minut. Nicméně ani to nám nebránilo být mnohdy lepším týmem v držení míče. Oproti ostatním utkáním jsme hráli velice kompaktně a kreativně. Soupeř hrál velice fyzicky (hlavně silově) náročný a přímí fotbal. Což bylo pro nás velkým přínosem. Ovšem kvalita 2 hráčů soupeře (reprezentanti ČR U19) byli nad naše síly a to se projevilo i ve výsledku utkání. I přesto naši hráči ukázali velký charakter a odhodlanost a podali velice slušný výkon.

 

Moto U17 0:1 Petřín Plzeň 17

Poslední utkání v přípravě s naším soupeřem ve skupině ČLD – generálka. Velice smolné utkání. Byla na nás znát doznívající únava z náročné přípravy. I přesto jsme byli jasně lepším týmem. Gól jsme dostali z nacvičené standartní situace soupeře a hlavně nedůrazem v našem vápně. Kromě této šance si soupeř nic nevytvořil a 75 minut celého utkání se odehrálo na půlce soupeře v blízkosti popřípadě uvnitř jeho vápna. Bohužel jsme nebyli schopni kvalitně zakončit ani jednu z 28 střel, které jsme za celé utkání vyprodukovali. Co se týče herního pojetí panuje na mé straně veliká spokojenost ž na určité detaily na kterých pracujeme celou přípravu.

 

Negativa všech utkání: finální fáze (koncovka), občasné neunesení emocí týmu

 

Pozitiva všech utkání: herní dominance ve hře s míčem, vytvoření gólových situací, řešení situací 1vs1, 2vs2 a podobně, vzestupná výkonnost týmu

 

Souhrn utkání: Všechna utkání splnila svůj předem daný účel a to: konfrontace s velice kvalitními týmy, nabrání nových zkušeností, nabrání fyzické kondice formou hry, nabrání herní praxe všemi hráči, příprava na nový soutěžní ročník.

 

Silné osobnosti týmu po uplynulé přípravě: Chládek, Čipera, Pokorný, Vostracký, Margolius

 

Odchody: Vaňkát a Adamička – ukončení fotbalové kariéry na vlastní žádost již před přípravou, Dohnal – posun do U18 (varianty v řešení s vedením a rodiči)

Příchody: Čipera – návrat z hostování, Lukeš – návrat z Hostování, Brada – ročník 2003, hrající za ABC Braník, hráč s velikým potenciálem do budoucna, Giudici – přesun zpět od ročníku 2001

Ostatní: Chlum – hráč ABC Braník, byl u nás na testovaná 14 dní a po vzájemné komunikaci a hlavně prvotním požadavku hráče, jsme se rozhodli spolupráci nenavázat a přípravu s námi zkusí opět v zimě

Scouting: Kolářský a Vainer – hráči SK Kladno o které jsme hodně stál, bohužel maminky byli proti testu letním termínu, řešíme možnost testů v zimním přípravném období